Ünlüler video klipte kopyalandı

 

Pop müziğin ünlü isimleri dünyaca ünlü şarkıcıların kliplerinden esinlenme geleneğini sürdürüyor. Bazıları işi öylesine çığırından çıkarıyor ki neredeyse birebir taklit ettikleri klipleri dinleyicisinin gözüne sokmaktan da çekinmiyor.

 

Özel bir davette Jennifer Lopez’den neyim eksik diyerek dünyaca ünlü yıldıza meydan okuyan Demet Akalın, Lopez’in 2011 yılında 'I'm Into You' şarkısına çektiği klibini neredeyse birebir taklit etti.

Okan IŞIK- BUGÜN GAZETESİ

‘Gölge’ adlı şarkısına Bodrum’da klip çeken Akalın, dekorundan kostümüne kadar Lopez’in klibine benzerliğiyle şaşırttı. Demet Akalın' ın geçtiğimiz yıl  ‘Giderli Şarkılar' parçasına çektiği klibide Beyonce  çakması olarak çok eleştiri almıştı.

3 starın klibini harmanladı

Hadise’nin 'Yaz Günü' adlı şarkısına çektiği klip te  Beyonce, Britney Spears ve Jennifer Lopez'in klip lerinin en çarpıcı sahnelerini kopyaladığı ortaya çıktı. Ünlü popçu, Beyonce'un ‘Hearted Girl', Jennifer Lopez'in ‘I'm Into You' ve Britney Spears'ın ‘Don't Let Me Be The Last To Know' kliplerinden esinlenmiş.

Çak bir kopya

‘Çak Bir Selam' adlı single'ıyla müzik dünyasına dönüş yapan Ayşe Hatun Önal’ ın da esinlenme işinde hünerli olduğu ortaya çıktı. Önal’ın ses getiren klibini Kadebostany grubunun ‘Walking With a Ghost’ şarkısının videosundan esinlenerek çektiği  sosyal medyada oldukça konuşuldu.

Gülşen ‘Bangır Bangır’ kopyaladı

Gülşen, son hit parçası ‘Bangır Bangır’a Küba’da çektiği klibiyle yine eleştiri yağmuruna tutuldu. Metin Arolat yönetiminde çekilen klibi ve albüm kapağı Katy Perry’nin ormanda çektiği maymunlu Roar klibiyle benzerlik taşıyor. Gülşen için sosyal medyada “Katy’nin çakması olmuşsun” yorumları yapıldı.

Pandalı klibi çalıntı çıktı

Sinan Akçıl’ın ‘Biri Bana Gelsin’ şarkısına çektiği klip olay oldu. Yüzlerine panda ve ayı maskesi geçirmiş bir çiftin oynadığı klip, dünyaca ünlü grup Coldplay’in ‘Paradise’ şarkısına çektiği kliple büyük benzerlik taşıyor.

 
 
 
1 2 3