Herkese iyi bir örneğim

 

Yaşar İpek, 90’lı yıllara ait sevilen pop şarkılarını yeniden yorumladığı “Sus” isimli yeni albümüyle sevenlerinin karşısına çıktı.

 

3 yıl ara verdiği sessizliğini bu albümle bozan sanatçı, AKŞAM Life’a projenin çıkış noktasını anlattı. ‘Sus’ isimli parça için Aslı Güngör ile düet yapan İpek, “Hem müziğimi hem de kendimi yeniledim” diyor.

90’lı yılların hit parçalarını yeniden yorumlamak nereden aklınıza geldi? 

Çünkü yapmış olduğum müzik tarzı yok olmak üzere… Ne doğru dürüst çalan radyo var ne de klip yayımlayacak kanal.  Aslına bakarsınız bu işletmelerin başındaki insanlar da haklı. Müziğe kimse yenilik katmamış. Herkes bir ezber yapmış gidiyor. Bundan çok sıkıldım. 3 yıl kadar ara verdiğim yorumcu kimliğimi yeniden ortaya koymak istedim. Hem müziğimi hem de kendimi yenileyerek ekibimle 90’ları okumaya karar verdik. Yapımcım aynı zamanda klip yönetmenim olan Oya Özgey Koçak proje mimarımızdır.

‘Sus’ isimli parçayı Aslı Güngör’le birlikte seslendirdiniz. Sizi kim bir araya getirdi?

Bu şarkıya karar verdiğimizde ikinci adım düet oldu. İsim düşünürken Aslı Hanım’da karar kıldık. Kendisine projemizi paylaştık ve bu konuda oldukça başarılı bir performans göstererek, birlikte güzel bir paylaşıma imza atmış olduk. 

BABAMI KAYBETTİĞİM AN HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI

Son dönemde yapılan albümleri beğeniyor musunuz? 

Hepsi birbirinin tekrarı, müziği gerçekten tıkanmış görüyorum. 

Hayatınıza şöyle bir geri dönüp baktığınızda ‘İşte dönüm noktam’ dediğiniz olay nedir? 

Babamı kaybettiğim an… Yani 10 yaşında ‘tuvalete gidebilir miyim?’ diyerek okuldan ayrıldığım ve bir daha dönmediğim o gündür. 

Genelde kliplerinizde ciddi bir duruşunuz var. Kendimi iyi yetiştirdiğimi düşünüyorum. Bu da duruşuma yansımış sanırım. 

MÜZİĞİMLE KARŞIMDA KİMSE YOK

Şöhretli bazı isimlerin halktan kopuk bir şekilde mesleklerini sürdürmelerini nasıl yorumluyorsunuz?

Doğduğum günden itibaren bu işin her alanında profesyonel insanların içinde büyüdüm. Gerçekten şöhretin nasıl tehlikeli bir şey olduğunu en iyi bilenlerdenim. Allah ıslah etsin. Önce insan olduğunu bilmek gerekir. Sonra o insanın onu bir yere getirdiğini unutmamak lazım.
 
Kendinize rakip gördüğünüz birileri var mı? Rekabeti sever misiniz?

Rakipsiz olmaz ama ben şu an için yorumumla, duruşumla ve benim bildiğim müzikle, karşımda kimse yok. Aksine herkese iyi bir örnek olduğumu düşünüyorum. 

HİKAYELERİMİ FİLM YAPABİLİRİM

Çocukluğunuzda filmlerde de yer aldınız. Sonrasında oyunculuğa devam etmeyi hiç düşünmediniz mi? Bu konuda teklif alıyor musunuz?

Evet birçok sinema filminde oynadım. Sinema aşısı müzikten önceydi. Ayrı bir sevdam var film sektörüne… Kısmetse güzel şeyler olacak hayatta… Her şeyin zamanı ve sırası var. Onu dinlemeyi öğrenirsek su akıp yolunu bulur.  

Yeni projeleriniz sırada mı?

Yeni projelerim var hazırlanıyoruz ama en iyi çalışmam şu an raflarda... Önce sevenlerimle bunu paylaşıp tüketmem gerekiyor. 

Daha önce röportajlarınızda bir sinema filmi çekeceğinizi söylemiştiniz. Kendi yazdığım hikâyelerim var kısmetse izleriz (gülüyor).

 
 
 
1 2 3