Acun Ilıcalı'dan samimi açıklamalar

 

TV 8'in sahibi Acun Ilıcalı, siyasetten spora birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu.

 

TV8’in sahibi, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ilk kez bu kadar açık konuştu. Ilıcalı Medyaradar’dan Alev Gürsoy Cimin’e verdiği röportajda siyasetten özel hayatına programlardan rakiplerine kadar çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o röportaj... 

Acun Bey, geçtiğimiz günlerde bazı gazete ve internet sitelerine düşen bir haber çok ses getirdi, öncelikle onunla başlamak istiyorum.  TV8'de yayınlanan Ütopya programında yarışmacı Semih Öztürk’ün bazı uygunsuz hareketlerde bulunduğu ve bu görüntülerin de televizyonda yayınlandığı iddia edildi. Nedir işin aslı? 
Ekrana yansıyan bir şey yok, iftira var. Bu tamamen bizi karalama kampanyasının yeni örneği. Biliyorsunuz “Bu Tarz Benim” programını transfer ettiğimiz günden beri Habertürk Gazetesi aleyhimizde yayınlar yapıyor. Daha önce de benim özel hayatımla ilgili gerçek dışı haberler yaptılar, birinci sayfadan tekzip yayınlattım. Şimdi mesleki işlerimizle ilgili gerçek dışı yayınlar yapmayı sürdürüyorlar. Biz onların yaptığını yapmayacağız, hukuki yollarla hakkımızı arayacağız. Ütopya’da kesinlikle bahsi geçen olay yaşanmamıştır.  Bu zaten internette yayınlanan görüntülerde belli. Sadece benim de tasvip etmediğim bir yatış şekli var. 

“BU TARZ BENİM’İ TRANSFER ETTİK DİYE KARALIYORLAR” 
Ama yayınlandığını söylediler… 
Söylemediler, öyle göstermeye çalıştılar. Bu yayıncılık politikasına biz hukuki yollarla cevap vereceğiz. 
Bir linç kültürü var medyada galiba?
 Linç kültürü değil, sadece Habertürk Gazetesi’nden kaynaklanıyor. Bu Tarz Benim programının bize transfer olmasını hazmedememişler. Sürekli olarak yayın yapsalar da bu devir geçti. Yayın yapayım, sindireyim diye bir durum kalmadı. Biz dişimizle tırnağımızla bu noktalara geldik, ben hayatımı televizyona adamış biri olarak daha tek bir kişiye zarar vermedim. Onlar karalasınlar biz yolumuza devam edeceğiz. Yeni haberler de çıkacak belki yarın öbür gün, biz de gülerek okuyacağız. 

“MEDYA BEL ALTI VURMALARI MASAYA YATIRMALI” 
Bahsettiğiniz gibi hazımsızlıkla bir medya kuruluşunun başka bir yayıncı kuruluşu karalamaya çalışması kötü bir durum değil mi medya adına? 
Bence medyanın bunu masaya yatırması lazım.  Bu bel altı vurma konusu masaya yatırılsın ve medya buna tepki göstersin bence. Çünkü bu hiç etik bir olay değil. Medyanın bu konuda biraz daha duyarlı davranması lazım. Ben bir programı başka kanala kaptırdım diye bunu gazetesi aracılığı ile bir çatışmaya dönüştürmesi yanlış. Onlar gerçekliği olmayan haberler yapmaya devam ettikçe, biz de tekzip edeceğiz. Siz bir medya patronusunuz, gazetenin yöneticileri ile görüşsenize bu yanlış tavrı? Valla bu tarz politikalarla hareket eden kişilerle genelde diyalog kurmuyorum. Bel altı vuranlarla ne konuşulur ki? 
Geçmiş olsun diyeyim bu konu için size ve başka konuya geçeyim. Kadınlarla ilgili tepki çeken bir tweet atan Nihat Doğan’ı Survivor’a götürmemeniz büyük incelik ve duyarlılık. Nihat Doğan'ı milletten tepki almamak için mi yoksa siz de o açıklamayı yadırgadığınız için mi götürmediniz? 

Bu konunun üzerinden epey zaman geçti, konuşup da yeni polemiklere sebep vermek istemiyorum. Biliyorsunuz ben yapıcı bir karakterde biriyim, kavgacı üslubu sevmiyorum.

“GERÇEK SERVETİM…” 
Zenginin malı züğürdün çenesini yorar derler. Sizin adınız Türkiye’nin en büyük sanayici ve işadamları vergi rekortmenleri listesinde yer aldı, hatta listelerde çok ön sıralardaydınız, İnsanlar sizin milyon dolarlarla ifade edilen bir servetiniz olduğunu düşünüyor, doğru mu? Gerçek servetiniz nedir? 
Gerçek servetimi benim hesaplama şansım yok. Çünkü ciddi bir para sirkülasyonu içerisinde bir hayat sürüyoruz biz. Çok ciddi borçlarımız çok ciddi de alacaklarımız var. Servet hesaplamak benim için 1 yıl önce bitti. Ama çok merak ediyorsan şunu söyleyeyim; gayrimenkule hiç merakım yoktur, iki tane evim, iki tane ofisim var. Ha araba kullanmayı sevdiğim ve öyle bir tutkum olduğu için arabam çok onu söyleyebilirim. Ama mümkün olduğu kadar da onlarla çok ortada dolaşmamaya çalışıyorum. 
Acun Ilıcalı için televizyonların dahi çocuğu deniyor, katılıyor musunuz? 
Katılmıyorum ama bu işten anladığımı söyleyebilirim. 
Rakibiniz var mı? 
Çok var hem de. 

“İRFAN ŞAHİN TELEVİZYONCULUKTA BİR DUAYENDİR” 
Kimler? 
Bu işte çok bilgi olduğunu düşündüğüm Doğan TV CEO’su İrfan Şahin bence bir duayendir. Mesela eski televizyonculardan Murat Saygı bu işte uzmandır. Hala arayıp bazı konularda ona danıştığım olur. Star’daki Ömer Özgüner çok başarılı bir televizyoncudur. Televizyonda çok ciddi rakiplerim var ama bu dostane rekabet. Çünkü hiçbir zaman karşı tarafın başarısızlığı üzerinden beslenmem kendime bakarım. 

“KREDİ KARTI İLE SURVİVOR ÇEKTİM” 
Medyada dost edinmek zor derler öyle mi? 
Valla benim çok sağlam dostluklarım var. Ben yıllarca önce düşünün İrfan Şahin’in kredi kartları ile Survivor’u çektim. Çünkü o dönem paramı alamıyordum. İrfan Ağabey’den kredi kartlarını alıp onu bankaya borçlandırdım, Panama’ya gidip programımı çektim. Benim dostluklarım sağlamdır. Serhat Albayrak ile ayda bir kez mutlaka yemek yeriz. 
Fenerbahçe’ye olan sevginiz ve tutkunuzu bilmeyen yok. Ufukta bir kulüp başkanlığı olabilir mi? 
Hayır, hiç düşünmüyorum böyle bir şeyi. Taraftar olmak o kadar güzel ki, ötesine gerek yok. 
Biliyorum vaktimiz çok daraldı. Biraz da siyaset konuşalım. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan sempatiniz ne durumda, devam ediyor mu? 
Tabii ki devam ediyor. 
“EVET, CUMHURBAŞKANI’NI SEVİYORUM”
 
Siz çok pozitif karakterde birisiniz ama siyasetin dili çok ama çok sert, tabii liderlerimizin de. Sayın Cumhurbaşkanı’nın üslubu da sert ne düşünüyorsunuz? 
Siyaset konusunda çok konuşmayı sevmiyorum. Ben işime bakıyorum. Ama sana şunu söyleyebilirim. Ben ofisimde daha tek kişiye ne görüştesin diye sormadım. Çünkü insanların her biri ayrı görüşte olmalı. Türkiye’de aklımın almadığı konu şu: Neden insanlar herkesin kendi görüşünde olmak zorunda olduğunu hisseder? Bugün benim şirketimde bir seçim yapsak ne çıkar ben bilmiyorum. Herkesin bir fikri olmalı. Ben ülkemin de böyle olmasını istiyorum. Ben evet Cumhurbaşkanı’nı seviyorum. Ama biliyorum merak ediyorsun onu da sormadan yanıtlayayım benim TV8’i almamda etkisi olmamıştır. 
“KARİYERİMDE SİYASETİN TEK BİR İZİ YOK” 
Hiç beklentiniz olmadı mı Sayın Erdoğan’dan? 
Kariyerimde siyasete dair tek bir iz bulamazsınız. 
TV8’i almanızda hiç mi etkisi olmadı Sayın Cumhurbaşkanı’nın? 
Tabii ki yok. Ben 1 share’lik kanala ciddi para verdim. Parayı verdiğim insan da Mehmet Nazif Günal. AK Parti ile bir alakası var mı yok. Mehmet Bey sağ olsun indirim de yapmadı. Bu arada, Mehmet Bey’e de ayrı bir sevgim var, beraber seyahatlere gidiyoruz. Çok iyi bir dostluğumuz var. 
“TAYYİP ERDOĞAN’IN LİDERLİĞİNİ SEVİYORUM” 
Arada kaynamasın, Tayyip Bey de sizi çok sevdiğini söylüyor bu arada.
Beni sever, çünkü benim hiçbir beklentim,çıkarım yok. Ben Tayyip Erdoğan’ın liderliğini seviyorum. Yaşı genç olanlar bunu anlamaz. Benim yaşım yetiyor. Ben 1980 ile 2000 yılları arasını iyi hatırlıyorum. 2015’e geldiğimiz şu sürece bakarsak ve o günlerle kıyaslarsak arada büyük fark var. Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi yönetebilecek çok doğru bir isim olduğunu düşünüyorum. 
Başkanlık sistemine nasıl bakıyorsunuz?
Bence tartışılmalı. Halk ne diyorsa o olsun. 

“BENDEN MİLLETVEKİLİ OLMAZ” 
Acun Ilıcalı'dan milletvekili olur mu? 
Ben milletvekillerimizi çok başarılı buluyorum. O işe çok ciddi bir mesai harcanıyor. Konsantrasyonum olmadığı için benden milletvekili olmaz.

 
 
 
1 2 3