Alinur Aktaş’tan 2023 seçimleri değerlendirmesi

Türkiye 2023 yılının haziran ayında yapılacak seçimlere hazırlanıyor.

AK Parti ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın adayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

CHP’nin öncülüğünde kurulan Millet İttifakı ise seçimlere girecek adayını çok kısa bir müddet kalmasına karşın belirleyemedi. Partiler ortasında ve parti içlerinde adaylık çekişmeleri var.

Gazeteci Adem Metan, YouTube kanalındaki “Peki Sonra?” programına bu hafta Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’ı konuk aldı.

Yerelden genel siyasete birçok mevzu hakkında açıklamalarda bulunan Alinur Aktaş, 2023 seçimlerine ait de değerlendirmeler yaptı.

Kapı kapı gezip heyecanımızı ortaya koyacağız

Adem Metan’ın “2023 seçimlerini nasıl değerlendiriyorsunuz” halindeki sorusuna cevap veren Alinur Aktaş, şunları söyledi:

“2023, Cumhuriyet’in 100. yılı. 2023, 21 yılını iktidarda doldurmuş bir siyasi partinin seçimi. 2001 yılında devrin başbakan yardımcısı Hüsamettin Özkan’dı. Şayet bu ay 1,5 milyar dolar bize para gelmezse IMF’den personel ve memur maaşlarını dağıtamayız dediğini bu millet biliyor.

Ben kapı kapı gezip bu heyecanımızı ortaya koyacağımızı söz ediyorum. Cumhur İttifakı’nın bu mevzuda bir tereddütü yok.


Cumhurbaşkanımız birinci cinste, çok daha rahat kazanacak

Samimiyetimle söylüyorum; Cumhurbaşkanımız Allah’ın müsaadesiyle birinci cinste seçilecek.

İki Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Birisi 51 küsür birisi 52 küsür.. Bu seçimin çok daha rahat kazanılacağını düşünüyorum.

Aday kim olursa olsun Cumhurbaşkanımızın karşısında.. Ben, vatandaşımızın, bir kuyumcu terazisi hassasiyetinde bunları ölçeceğine inanıyorum.

Vatandaşımızın 21 yıllık müddetinde yapılan her şeyi göz önünden geçirip o halde sandığa gideceğine yürekten inanıyorum.

Adayın kim olacağı hiç kıymetli değil. Karşı taraf tartışıyor aslında. Bize düşen, anlatmak, söz etmek, sabırla dinlemek. Israrla alanda olmak.. Biz daima alandayız.”

Bursa, Kılıçdaroğlu’nun içindeki yara

Alinur Aktaş’ın bu kelamları akıllara CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa hakkında yaptığı açıklamayı getirdi.

CHP Başkanı, Bursa’daki seçimlerin kaybedilmesinin içinde “yara” olduğunu söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.