Antalya’da kablo çalmak için girdiği drenaj kanalında mahsur kaldı

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’nde, saat 10.30 sıralarında, drenaj kanalına kablo çalmak için giren K.C. (23) isimli şahıs, kanalın kapatılması ile içeride mahsur kaldı.

Birçok hatadan kaydı olduğu öğrenilen K.C., rögar içindeki demir parmakların ortasından seslenerek vatandaşlardan yardım istedi.

K.C.’yi görenler durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbarın akabinde adrese sıhhat, itfaiye ve polis takımları sevk edildi.

Demir parmaklıklar kesildi, kapak balyozla kırıldı

DHA’nın haberine nazaran; belirtilen adrese gelen itfaiye takımları motorlu testere ile demir parmaklıkları keserken, polis yolu trafiğe kapattı.

Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın akabinde K.C., balyoz ile kırılan kapak yerinden çıkarıldıktan sonra kurtarılabildi.

“Kanala öbür bir noktadan girmiştim”

Sağlık durumunun âlâ olduğu belirtilen K.C., polise verdiği tabirinde, “Kanala öbür bir noktadan girmiştim. Girdiğim yerin kapatıldığı fark ettim. Çıkmak için yer aradım lakin bulamadım. Buraya kadar sürünerek geldim. Yolda yürüyenleri görünce yardım istedim.” dedi.

“Yardım ve su istemiş”

Ekiplerin yaptığı çalışmayı izleyen görgü şahidi Ahmet Akbaş ise birinci kere bu türlü bir olaya şahit olduğunu belirterek, “Kanaldan seslenip, yardım ve su istemiş. Biz de polislere bilgi verdik. Orada nasıl yaşamış çok şaşırdım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.