Antalya’ya bu yıl gelen turist sayısı 4 milyonu aştı

Yaz döneminin gelmesiyle birlikte yerli ve yabancı turistler Antalya’ya akın etmeye başladı.

Pandemi sürecinin akabinde eski günelerine geri dönen turizm kenti, turistlerin tatil tercihleri ortasında birinci sırada yer alıyor.

Antalya’da yüzler gülüyor

428 beş yıldız otel, 680 bin yatak kapasitesi olan kentte turizm dataları yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Kentin birçok hoşluğu bulunuyor

Denizi, kumu, güneşi, tarihi ve doğal hoşlukları, antik kentleri, gastronomisi ve kültürel zenginliği Antalya’yı dünyanın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden birisi yapıyor.

Ruslar ve Avrupalılar birinci sırada

Rus ve Avrupalı turistlerin tatil tercihleri ortasında birinci sırada yer alan Antalya’ya, günlük ortalama 70 bin yabancı turist hava yoluyla geliyor.


1 Ocak-26 Haziran ortasında 4 milyonu aşkın kişi geldi

Antalya Valiliği Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan son bilgilere nazaran; 1 Ocak-26 Haziran ortasında hava yoluyla kente gelen yabancı turist sayısı geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 193 artış kaydederek, 4 milyon 11 bin 508’e ulaştı.


1-26 Haziran ortasındaki yolcu sayısı 1,5 milyonu aştı

Korona virüs salgınının tesiriyle 2021 yılını 9 milyon turistle kapatan Antalya’da 2022 yılının turizm dataları bir evvelki yılın bilgilerine nazaran çok büyük artış gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının uyguladığı inançlı tatil sertifikasyonu, turizm bölümünün sunduğu inançlı ve kaliteli hizmet ve ziyaretçilerin olumlu geri dönüşleri bu artıştaki en büyük etken oldu.

İHA’nın haberine nazaran; geçtiğimiz yıl tıpkı devirde toplamda 1 milyon 368 bin 630 yabancı konuk gelirken, bu yıl yalnızca 1-26 Haziran ortasındaki yolcu sayısı 1 milyon 596 bin 201’e ulaşarak geçen yılın toplamının da üstüne çıktı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.