Azerbaycan: Azerbaycan sırf düşmanın atış noktalarını maksat alıyor

Azerbaycan-Ermenistan hududunda gece saatlerinde çatışma çıktı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamada, “Bölgedeki tek saldırgan ve işgalci devlet Ermenistan Cumhuriyeti’dir” denilerek Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin askeri işçi ve teçhizatının varlığının hala devam ettiği tabir edildi. Açıklamada, “Ermenistan’ın geniş çaplı provokasyonuna karşılık Azerbaycan ordusu karşı tedbirler alıyor ve atış noktaları etkisiz hale getiriliyor” denildi.

“SORUMLULUK ERMENİSTAN’IN ASKERİ VE SİYASİ LİDERLİĞİNE AİTTİR”

Açıklamada, “Ermenistan’ın devam eden askeri maceraperest ve intikam siyaseti, geçtiğimiz ay Kelbecer, Laçın, Daşkesen ve Gedebey istikametlerindeki Azerbaycan ordusu mevzilerini ağır ateş altına alması ve bugün yaptığı provokasyonlar, durumun gerginleşmesinin esas nedenidir. Bu nedenle sorumluluk Ermenistan’ın askeri ve siyasi liderliğine aittir” denildi.

“ATIŞ NOKTALARI OLAN LEGAL ASKERİ MAKSATLAR VURULUYOR”

Açıklamada ayrıyeten, “Azerbaycan ordusunun sivil nüfusu ve altyapıyı gaye aldığı teziyle ilgili Ermenistan’ın yaydığı bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu da Ermeni tarafının yaydığı bir öbür dezenformasyondur. Ermenistan’ın provokasyonlarına karşılık olarak alınan karşı tedbirler lokal nitelikte ve atış noktaları olan legal askeri maksatlara yöneliktir. Misilleme tedbirleri küçük çaplıdır ve tabiatı gereği amaca yöneliktir, Azerbaycan hudutlarının güvenliğini sağlamayı ve Ermenistan’ın provokasyonlarına son vermeyi hedeflemektedir” tabirleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.