Bakü’de TEKNOFEST heyecanı… Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Bakü’de Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST Azerbaycan’ın Seçkin Gözlemci Günü’ne katılıyor.

İşte Selçuk Bayraktar’ın açıklamalarından satır başları:

Dün birinci defa görmenin nasip olduğu, kadim kentimiz Şuşa’da o engin düzlükte hür bir formda yürürken bu ruhu daha da derin hissettim.

TEKNOFEST’i neden yapıyoruz diye sorduğum Üniversite öğrencisi bir genç hissettirdi: Dünya Türk’ün gücünü bilsin, yerini bilsin.TEKNOFEST’in şiarının artık zihinlerde yer ettiğini görüyorum. Bundan sonra bize düşen durmadan çalışmaktır.

Bedelli konuklar TEKNOFEST Azerbaycan’ın yürütücüleri ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na teşekkür ediyorum. Gönüllerimiz olmasaydı bu kadar başarılı bir TEKNOFEST yaşayamazdık. Çalışmalarını yürüttüğü ABD’den Bakü’ye gelerek bizleri şereflendiren Aziz Sancar hocamıza da yürekten teşekkür ediyorum.

Azerbaycanlı bacı ve gardaşlarıma minnettarlığımı iletirem. TEKNOFEST’i himaye eden Aliyev ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan başta olmak üzere dayanağını esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

AZİZ SANCAR: İNSANLIĞA VE MEMLEKETINIZE KIYMET KATMAYA ÇALIŞIN

Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar ise, “Ben kanser ile ilgili çalışırken Nobel için yola çıkmadım. Bu hastalığa derman olabilir miyim diye çalıştım. Yaptığınız her işte daima en düzgün olmaya çalışın, insanlığa ve memleketinize paha katmaya çalışın.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.