Başbakan’dan bakanlara tatil uyarısı: Alçakgönüllü ve mütevazı olun

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, tatile çıkacak bakanlarını uyardı. Miçotakis, bakanlarına, “Yapacağınız birkaç günlük tatillerde mütevazı ve alçakgönüllü olun” dedi.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis bugün parlamentonun kapanmasından evvel gerçekleştirdiği üç saatlik son  kabine toplantısına katılan bakanlara tatil süreci ile ilgili ikazlarda bulundu. Bakanlarına güzel tatiller dileyen Miçotakis’in bu hafta sonu gerçekleşecek 4-5 günlük tatilde bakanların siyasi doktrinlere uygun olarak tatil süreçlerinde alçak istekli, mütevazı ve abartmadan tatil yapmaları isteğinde bulunduğu açıklandı.

HERKES VATANDAŞ ÜZERE HAREKET ETMELİ

Vatandaşların gergin bir devirden geçtiğini belirten Başbakan Miçotakis’in herkesin dinlenmeye hakkı olduğunu belirterek “Hiç kimse siyasi figürlerin faziletli bir ömür sürdürdüğünü görmek istemez. Bu nedenle hepimiz vatandaş ile birebir düzeydeyiz ve o formda hareket etmeliyiz” dediği Yunan medyasında yer aldı.

HERGÜN 50 YANGIN MEYDANA GELİYOR

Miçotakis Bakanlar Şurası toplantısında, güç, eğitim, sıhhat,  elektrik, doğal gaz ve akaryakıt problemlerine değindi, ülkede her gün en az 50 yangın çıktığını belirterek yangınlarla ağır gayret verdiklerini anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.