Bilet Kamil Koç, otobüs isimsiz

Bayram tatilinin akabinde yola çıkmak için Kamil Koç firmasından otobüs bileti alan yurttaşlar, otobüs bozuldu tezi ile firma tarafından diğer bir otobüse bindirilmeye çalışıldı. Otobüs üzerinde Kamil Koç’a ilişkin rastgele bir logonun olmaması dikkat çekerken otobüs içerisinden gelen yüksek sesler yurttaşları huzursuz etti.

“TAYYİP BABANIN MÜLTECİ ARABASI, HİÇBİR ŞEY YAPAMAZSINIZ”

Sinop-Karabük- İstanbul istikametinde hareket edecek otobüse Karabük’ten bindirilmeye çalışılan yurttaşlar duruma itiraz etti. İtirazlar sırasında yolcular otobüsün Kamil Koç firmasına ilişkin olduğuna inandırılmaya çalışılırken, yurttaşlar durumu trafik gruplarına bildirdi.

Yolcuların bu itirazına karşılık otobüs sürücüsü ise “Bu otobüs Tayyip babanın mülteci arabası, boşuna uğraşmayın hiçbir şey yapamazsınız” diye bağırarak karşılık verdi.

“OTOBÜS EHLİYETİ BİLE YOK”

“Hadi kardeşim oyalanmayın biniyorsanız binin, kaç saattir yoldayım ben haberiniz var mı? diyen sürücünün evvel Ağrı’ya mülteci taşıdığı oradan İstanbul’a geldiği, İstanbul’dan Sinop’a, Sinop’tan Karabük’e geldiği öğrenilirken ikinci sürücünün ehliyetinin otobüs sürmek için yasal olmayan B sınıfı ehliyeti olduğu öğrenildi.

Polisin ikinci sürücüsü görmek istiyorum demesi üzerine öğrenilen gerçekler ile ikinci sürücü, aslında sürücü olmadığını yardım için geldiğini tabir etti.

“Ben yardım için gelmiştim, sürücü falan değilim” diyen misyonlu “Yardıma geldim pişman oldum. Ben artık çalışmıyorum, şu an istifa ettim diyerek” olaydan sıyrılmaya çalıştı.

YOLCULAR: “ŞOFÖR OTOBÜSÜN DENETİMİNİ KAYBETTTİ”

Sinop’tan binen yolcular, Karabük’te yaşanan olay akabinde otobüsün Kamil Koç’a ilişkin olmadığı gerçeği ile yüzleşirken seyahatin hiç inançlı olmadığını lisana getirdiler.

“Sinop’tan buraya talih yapıtı geldik. Sürücü daima şerit ihlali yaptı, otobüsün denetimini kaybetti” diyen yolcular, otobüs içinde koltuk numaralandırılması olmadığı için rastgele oturtulduklarını ve otobüste daima hengame çıktığını söz ettiler.

Sinop’ta da Karabük’te de terminal içine girmeyen otobüs, yolcuları yol kenarındaki belediye otobüs duraklarından bindirmeye çalıştı.

BU KADAR USÜLSÜZLÜĞE KARŞIN KAMİL KOÇ’A CEZA YOK!

Yaklaşık iki saat hareket etmesi engellenen otobüsün Nesgün Turizm’e ilişkin olduğu belirlenirken, firmaya yedek sürücüsüz seyahat yapmaktan, sürat yahut katedilen uzaklık üzere bilgileri kaydetmek için kullanılan takograf aygıtında ehliyet bilgilerinin 9 saattir işlenmemiş olmasından ceza yazılırken Kamil Koç’a hiçbir cezai süreç uygulanmadı.

Kamil Koç’a cezai süreç uygulanmamasına itiraz eden yolculara polis, “Firma sizi bilgilendirmiş burada bir usülsüzlük yok. Gerekli şeyler için öbür firmaya idari para cezası uygulandı” dese de yolcular bilgilendirilmedikleri konusunda ısrarcı oldular.

Yolcular, Kamil Koç tarafından SMS yolu ile yalnızca otobüsün 2+1 sınır kotluk sisteminden 2+2 koltuk nizamına geçildiği bilgisi verildiğini söz etti. SMS’te şu sözlere yer verildi:

“ Pahalı Yolcumuz;

Operasyonel nedenlerden ötürü aracınız 2+1 rahat sınır koltuk nizamından 2+2 koltuk sistemine çevrilmiştir. Araç içerisinde koltuk numaralarınızda değişiklikler olabilir. Bu durumdan ötürü siz pahalı yolcularımızdan özür diler, anlayışınız için teşekkür eder, güzel seyahatler dileriz.

OTOBÜSÜN YOLA ÇIKMASINA MÜSAADE VERİLDİ

Yaklaşık 2 saat yola devam etmesine müsaade verilmeyen ve farklı sebeplerden idari cezaya çarptırılan Kamil Koç yolcularını taşıyan Nesgün Turizm’in, yedek sürücü bulunması halinde yola devam edebileceği bildirildi.

Karabük’ten öbür bir firmadan yedek sürücü tesis edilen otobüs tüm ihmallere karşın tekrar yola çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.