Cumhurbaşkanı Erdoğan merhum sanatçıların aile üyeleriyle bir araya geldi!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni gezdi. Erdoğan, merhum sanatçıların aile üyeleriyle bir araya gelerek sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni ziyaret ederek sergide eşyaları bulunan merhum sanatçıların aileleri ile hasbihal etti. Enstrümanlarla icra edilen şarkı ve türkülere de eşlik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güzel sürprizler de yaşadık. Bu çok kıymetli sergiyi 15 Ağustos’a kadar ziyaret edebilirsiniz” ifadelerini kullandı. Sergi gezisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında, gençlerin yanı sıra Aşık Mahzuni Şerif’in oğlu Ali Mahzuni, Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer, Neşet Ertaş’ın kızı Döne Ertaş, Alaeddin Yavaşca’nın eşi Ayten Yavaşca, Yıldıray Çınar’ın yeğeni Metin Erten, Kani Karaca’nın oğlu Mehmet Ali Karaca, Hikmet Şimşek’in eşi Nihal Şimşek, Çekiç Ali’nin oğlu Aydın Çekiç, Bekir Sıdkı Sezgin’in oğlu Hüseyin Kutsi Sezgin de yer aldı.

Başkan Erdoğan şarkı ve türkülere eşlik etti

ŞARKI VE TÜRKÜLERE EŞLİK ETTİ

Tarihçi-yazar Murat Bardakçı da sergi gezisinde hazır bulunan isimler arasındaydı. Sergideki Cem Karaca ile ilgili bölümde ziyaretçiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a  “Deniz Üstü Köpürür” şarkısı ile sürpriz bir gösterisi (flashmob) sundu.

Erdoğan ve katılımcılar, sergide farklı enstrümanlarla icra edilen şarkı ve türkülere eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN SERGİ PAYLAŞIMI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanemizde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni gençlerimizle ve sergide eşyaları bulunan merhum sanatçılarımızın aileleriyle birlikte gezdik. Güzel sürprizler de yaşadık. Bu çok kıymetli sergiyi 15 Ağustos’a kadar ziyaret edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.