Devlet Bahçeli’den TTB’ye sert reaksiyon: Kapatılmalıdır

MHP başkanı Devlet Bahçeli, sıhhatte şiddete karşı davet aksiyon daveti yapan TTB’yi gaye aldı. Bahçeli, “Her olayda millete karşıt düşen ve siyasete alet olmuş kurumlarla bir yere varmak mümkün değildir. Her seferinde söylüyorum Tabipler Birliği kapatılmalıdır” tabirlerini kullandı.

Bayram namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği’ni (TTB) maksat aldı.

Bahçeli, şunları söyledi:

*En son olarak bir hekim kardeşimizin hayatını kaybetti, büyük bir hüzün içinde olmamız gerekirken, kelamda meslek kümeleri toplumsal karışıklık yaratmak ve siyasi iktidarı istifaya davet ederek, zillet ittifakının yandaşları üzere hareket etmişlerdir.

*Bunlar ülkemizin hayrına değildir. Şehitlerimiz varken, Türkiye’de şiddetten yararlanarak, bunlarla ilgili toplumsal değerlendirmelere şiddeti nasıl önlememiz gerektiğine dair milletimizi aydınlatma uğraşları varken, Türkiye’nin her yerinde 50-60 kişiyi geçmeyen bireylerle, polisimizle çatışmak kimsenin hakkı değildir.

*3-5 ne idüğü bilinmeyen, kuruluşlarla bir yere varmak mümkün değildir. TTB kapatılmalıdır, doktor kardeşlerimizi yeni bir tertibe gitmelidir. Anarşist yüzlü insanlardan mesleği kurtarmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.