Dünyada Bir İlk! El Salvador’da Para Birimi Bitcoi…

Tesla CEO’su milyarder iş adamı Elon Musk, kripto para piyasalarına yönelik dalgalı hamlelerine devam ediyor.

Kripto paralarla ilgilenen kişileri mağdur ya da zengin edebilecek açıklamalarda bulunan Musk, şimdi de yetişkin eğlencelerine yönelik NFT piyasasının Kripto parası olan Cumrocket Coin’i yükseltti. 

Kripto para piyasasına yön vermeye devam eden Elon Musk attığı yeni bir tweet ile piyasaların alt-üst olmasına neden oldu. Attığı her tweetin bir hareketliliğe sebep olması nedeniyle kripto para hakkında ilginç sahnelere tanık olmak isteyenler Musk’ı takip ediyor. 

AY VE ROKET EMOJİSİ DEĞERİNİ YÜZDE 366 ARTIRDI 

Elon Musk, NTF piyasasının kripto parası olan Cumrocket Coin için mana içeren emojilerle tweet attı. Twitter üzerinden attığı emojilerle “Aya çıkacak” imasında bulunan Musk, değeri 0.06 dolar olan Cumrocket Coin’in fiyatını 0.28 dolara kadar yükselmesine sebep oldu. Kısa sürede yüzde 366 yükselen Cumrocket Coin şu fiyatı saat 07:51 itibariyle 0.1152 dolar seviyesinde seyrediyor. Piyasa değeri ise 30 milyon dolara ulaştı. 

BITCOIN’DE DALGALANMA YAŞANDI 

64 bin dolardan 29 bin dolara kadar düşerek, yüzde 50’nin üzerinde kayıp yaşayan Bitcoin toparlanmaya çalışıyor. Musk’ın tweetinden sonra 35 bin 407 dolara kadar düşen Bitcoin, 07:51 itibariyle 36 bin 253 dolar seviyesinde bulunuyor. 

Ethereum ise 2586 dolara kadar geriledi ve 2774 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir