Emin İmanov: Dostluk değil kardeşlik maçı

Karabağ-Galatasaray yardım maçı organizasyonunun beyni Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu üyesi Emin İmanov, pazar günkü buluşmadan önce SÖZCÜ’ye konuştu.

Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak maçın geliri, Türkiye’deki depremzedelere bağışlanacak. Imanov, “Ben Azerbaycanlıyım. Galatasaray Azerbaycan’da çok seviliyor. Lige verilen arada, hazırlık maçı için birkaç opsiyon vardı. Ben de yönetimle konuşarak Karabağ ile yapabileceğimizi söyledim. Azeri kardeşlerimiz depremin ilk gününden beri çok yardım ettiler. Bu dostluk değil kardeşlik maçı” dedi.

Emin İmanov, maça ilginin çok büyük olduğunu söyledi, “62 bin kişilik statta 59 bin bilet satıldı. Ve hala talep geliyor. İnşallah orada hem kardeşlerimiz ile hasret gidereceğiz hem de Galatasaray özlemini bitireceğiz. Depremzedelere destek olacağız. Oradan ciddi gelir bekliyoruz. Statta takım bayrakları değil, Türk ve Azerbaycan bayrakları olacak. Şu an orada Nevruz Bayramı var. Ben onları kutladım. Karabağ halkı ise ‘Galatasaray’ı getirerek en büyük bayramı bize verdiriniz’ dediler. Karabağ kulübü de son yayınladığı mesajda ‘Sefer değil seferberlik zamanı’ diyerek yaşadığımız acıya ortak oldu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir