Ensest ilgi bebeği doğumundan çabucak sonra vahim bir biçimde öldü…

Özbekistan’da kardeş olduğu belirtilen çiftin bebekleri doğduktan iki saat sonra hayatını kaybetti. Bebekte milyonda bir rastlanan genetik bir hastalık olduğu açıklandı.

Özbekistan’da ensest bağ sonucu doğan bir bebek, önemli sıhhat problemleri nedeniyle doğumundan birkaç saat sonra hayatını kaybetti.

Çocuğun anne ve babasının kardeş olduğu bu yüzden bebeğin kusurlu doğum sonucu dünyaya geldiği belirtildi.

Özbekistan’ın Dustlik kentinde meydana gelen olayda, bebeğin yüzü büsbütün pullarla doğduğu ve “ağır konjenital iktiyoz” tespit edildiği açıklandı. Epey seçkin rastlanan hastalığın ismi “lchthyosis congenita” olarak açıklandı. Bebeğin öbür doğum kusurları olduğu da belirtildi.

İKİNCİ ÇOCUĞU OLACAKTI…

Özbekistan Sıhhat bakanlığı, annenin 1994 doğumlu olduğunu açıklarken, bebeğin 35 hafta dört günlükken doğduğu belirtildi. Bakanlık, ölen bebeğin bayanın ikinci çocuğu olduğunu birincisinin ilk kocasından olduğunu ve sağlıklı olduğunu söz etti.

Daha evvel, dünyada 400 milyona yakın insan ender hastalıklardan etkilendiği açıklanırken, bu sayılar; Avrupa’da 30 milyon, Amerika’da ise 25 milyon olarak duyurulmuştu. Türkiye’de de 5-6 milyon kişinin ‘akraba evlilikleri’nden kaynaklı genetik ve ender hastalıklardan muzdarip olduğu açıklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.