Fenerbahçe’de en güçlü savunma

Jorge Jesus yönetiminde yeni bir sayfa açan Fenerbahçe’de taşlar yerine oturuyor.Jorge Jesus yönetiminde yeni bir sayfa açan Fenerbahçe’de taşlar yerine oturuyor.

İstanbul ve Avusturya’daki çalışmalar, hazırlık maçları sonrası sarı-lacivetlilerin oyunu ve kurgusu şekillenmeye başladı. Takıma üç transfer daha yapılması planlanıyor. Mevcut durum itibariyle en güçlü bölge ise savunma oldu.

Teknik patron Jesus, Avusturya’da oynanan iki hazırlık maçında en çok savunmayı beğendi. Ofansif ve agresif bir takım kurmak isteyen Portekizli teknik adam bunun temelinin güçlü bir savunma olduğunu vurguluyor. Partizan ve Mol Fehervar ile oynanan son iki hazırlık maçında savunma kendi öncelikli görevleri dışında da önemli işler yaptı. Rakibine alan bırakmayan ve uyumlu bir görüntü çizen Osayi, Kim, Szalai ve Ferdi dörtlüsünün ofansif katkıları ve ardından çabuk geri dönüşleri de tam not aldı.

Ayrıca iki bekin hücuma katkısı da Jesus’un tam istediği gibiydi.

An itibariyle takımdaki en hazır bölge olarak savunma dikkat çekiyor. Geçen sezon İsmail Kartal’ın kurduğu sistemin üzerine eklemeler yapan Jesus, teslim aldığı savunma hattını daha agresif ve hareketli hale getirdi.

ÜÇ KOLDAN ATAK

Sarı-lacivertli yönetim transfer çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor. Teknik Direktör Jorge Jesus’un talebi doğrultusunda sol bek, 6 numara ve golcü için temaslar yoğunlaştı. Özellikle orta saha ve gol bölgesine yapılacak takviyeler takımın ofansif karakterini oluşturmak için büyük önem taşıyor. Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda 20 Temmuz’da Dinamo Kiev ile oynanacak olan karşılaşmaya kadar en az bir transferin gerçekleşmesi bekleniyor.

OSAYİ VE EMRE AYRI ÇALIŞTI

Fenerbahçe bir günlük iznin ardından çalışmalarını sürdürdü. Jorge Jesus yönetimindeki idman, salonda kuvvet ve dayanıklılık çalışmalarıyla başladı. Daha sonra sahada koşu ve çabukluk programı uygulayan futbolcular, 5’e 2 top kapma ve pas çalışması yaptı. 1.5 saat süren idman taktiksel çalışmalarla tamamlandı.

Mol Fehervar maçında sakatlık geçiren Osayi ve Emre Mor’un yanı sıra tedavisine devam edilen Mert Hakan takımdan ayrı çalıştı. Sarı-lacivertliler yeni sezon hazırlıklarına bugün devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.