Gençlerbirliği, Arda Güler’in hissesini devrediyor

Fenerbahçe’nin genç yıldız adayı Arda’nın yeterli performansı yalnızca sarı-lacivertli taraftarların değil, eski kulübü Gençlerbirliği‘nin de yüzünü güldürüyor.

Zira Arda uygun performans sergiledikçe piyasa kıymeti artıyor. Ankara takımı de hem onu alt yapısından çıkarmanın gururunu yaşıyor hem de ileride elde edeceği yararı nasıl harcayacağını planlıyor.

Akşam’ın haberine nazaran; transfer tahtası kapalı olan Gençlerbirliği‘nin maddi zorluklarından yararlanmak isteyenler kulübün kapısını aşındırıyor. Lakin Gençlerbirliği’nin yüzde 20’lik sonraki satıştan alınacak transfer hissesini ucuza vermeyi düşünmüyor.


Gençlerbirliği en az 5 milyon euro istiyor

Daha evvelki Gençlerbirliği İdaresi’ne Arda‘nın sonraki satışının yüzde 20’lik hissesi için 1.5 milyon euro teklif gelmişti. Yeni vazifeye gelen idareye ise bu bahiste gelen teklifler 3 milyon euro.

Buna karşın Ankara grubunun idaresi, Arda‘daki hissesini 5 milyon eurodan aşağı satmak fikrinde değil. Yapılan hesaplamalar genç futbolcunun 25-30 milyon euro civarında bir bedele ulaşacağını gösteriyor. Başşehir takımı de bu beklenen paha üzerinden hesap yapıyor.

40 milyon TL’ye transfer tahtası açılıyor

Olası bir satıştan gelecek para tekrar altyapıya harcanacak. İdare katiyen bu parayı borç kapatmak ve transfer tahtasını açtırmak için kullanmayacak. Transfer tahtasını açtırmak için gerekli olan 40 milyon TL’lik kaynak, öteki yollardan karşılanacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.