HAK-İŞ Genel Başkanı: Sandıklara sahip çıkan depremzedelere teşekkür ediyorum

AA

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Gaziantep’te bir otelde “Yaralarımızı Hep Birlikte Saracağız, Geleceğimizi Birlikte İnşa Edeceğiz” temalı düzenlenen “HAK-İŞ Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu” toplantısına katıldı.

15. Genel Kurul’da afetle mücadelede yeni karar aldıklarını ve kararın HAK-İŞ’in hedeflerini ortaya koyduğuna işaret eden Arslan, şunları söyledi:

Karar, bizim arama kurtarma Umut Timi’mizin kapasitesini geliştirmek. 81 ilimize yayacak şekilde bu konuda geniş bir çalışmayı başlatmak. Aynı zamanda bu konuda bir fon oluşturup bu fonun imkanlarıyla Türkiye’nin her bölgesinde, her ilinde, böyle bir felaketle karşılaştığımızda acil müdahale yapabilecek arama kurtarma ekiplerimizi daha da çoğaltmamız gerekiyor. Çünkü ülkemiz bir yangın, sel, deprem ve benzeri doğal afetlerde sürekli yaşadığımız bir bölge.

Depremzedelere teşekkür etti

Deprem bölgesinde vatandaşların sandığa gitmeyeceğini iddia edenlere depremzedelerin sandığa giderek cevap verdiğini belirten Arslan, katılım oranından dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

Arslan şu ifadeleri kullandı:

Gerçekten depremzedelerin sandığa gitme oranı dünyayı da bu tezviratları yapanları da şaşırttı. Acılarımız var, kayıplarımız var, evet zor durumdayız ama vatandaşlık görevimizi de en iyi şekilde yapmamız gerekir deyip İstanbul’dan Ardahan’dan Türkiye’nin her yerinden gelip, oy kullanan ikinci turda da yine gelip hem yurt dışından hem de ülke içinden gelip bölgedeki sandıklarda oy kullanan ve katılım oranlarının yüzde 85’i geçtiği bir seçimin sizlerin olduğunu ifade etmek istiyorum.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan

“Sandıklara sahip çıkan depremzedelere teşekkür ediyorum”

Depremzedelerin seçimlerde yoğun katılım gösterdiğini vurgulayan Arslan şöyle devam etti:

Toplantıya, genel başkan yardımcıları Yunus Değirmenci, Devlet Sert, Halil Çukutli, Mehmet Ali Kayabaşı, Genel Sekreter Eda Akbulut, HAK-İŞ Denetleme ve Disiplin Kurulu asil ve yedek üyeleri, bölge ve şube başkanları katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir