Hakim ve savcıların misyonda yükselme kararları Resmi Gazete’de

HSK kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 31 Ağustos 2022 tarihi prestijiyle birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak isimli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı yargıçlarının isimlerinden oluşan listelere yer verildi. Listede 49 hakim, 24 savcı ve 72 idari yargı yargıcının ismi yer aldı.

Ağustos 2022 periyodunda birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanlar listeye dahil edilmedi. Listede ismi olmayanlar HSK’ye başvurabilecek.

Birinci dereceye yükseldikleri ve müddetlerini bitirdikleri halde bu listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren bir ay içinde HSK’ye yazılı müracaatta bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

HSK’nin bir öteki kararında da 2 yıllık yükselme müddetlerini aldıkları aylıkta Ağustos 2022 devri sonuna kadar bitiren isimli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı yargıçlarının isimlerinin bulunduğu listeler de yayımlandı.

Söz konusu kararda da müddetlerini doldurdukları halde listede isimlerini bulamayanlar da 30 gün içinde HSK’ye yazılı müracaatta bulunarak, durumlarının tekrar incelenmesini talep edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.