HDP’li Semra Güzel’i fuhuş şebekesi ile yapılan görüşme yakalattı

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yurt dışına kaçmasının, yanında bulunan Fırat D’nin bir fuhuş şebekesiyle yaptığı görüşmelerin MİT ve Emniyet tarafından tespit edilmesiyle engellendiği ortaya çıktı.

Dokunulmazlığı kaldırılan ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” kabahatinden aranan HDP Diyarbakır Milletvekili Güzel’in 2 Eylül’de Edirne’ye giderken Silivri’deki bir dinlenme tesisinde yakalandığı operasyona ait yeni ayrıntılara ulaşıldı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye nazaran, Hoş ile yurt dışına kaçmak üzere birebir araçta bulunan ve daha evvel de Yunanistan’a kaçmak için teşebbüste bulunan Fırat D’nin temasları, kaçış planının çökmesine neden oldu.

PKK/KCK ve FETÖ/PDY üyelerini yurt dışına kaçırmaya aracılık eden kişi ve şebekelere yönelik yürütülen istihbarat çalışmaları kapsamında MİT tarafından bir müddettir takip altında tutulan göçmen kaçakçısı C.T. ile irtibata geçen Fırat D’nin, farklı kaçakçılarla da ilişki kurduğu belirlendi.

Fuhuş şebekesiyle ilişkili çıktı

Örgütsel temasları çerçevesinde teknik ve fiziki takibe alınan Fırat D’nin ayrıyeten bir fuhuş şebekesi içinde yer alan çok sayıda şahısla irtibatı bulunduğu tespit edildi.

Fırat D’nin kaçış teşebbüsünden evvel İstanbul’daki bir otelde para karşılığı ilgiye girdiği yabancı asıllı bayana “yurt dışına gideceğini” söylediği saptandı.

Fırat D’nin görüşme trafiğindeki hareketliliğinin tespit edilmesi üzerine MİT ve Emniyet üniteleri tarafından operasyon için düğmeye basılması sonucu Semra Hoş ile Fırat D’nin İstanbul çıkışında yakalandığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.