İBB ve Üsküdar Belediyesi ortasında gerginlik: Karşı karşıya geldiler

İstanbul Üsküdar’da Salacak Kıyısı’nda yer alan ve İSPARK’a ilişkin otopark olan alanda Atatürk Anıtı’nın onarılması ve etrafının temizlenmesi emeliyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Miras grubu tarafından çalışma gerçekleştirilmek istendi.

İBB’nin ve Üsküdar Belediyesi’nin yetki argüman ettiği alan için İBB tarafından gerçekleştirilmek istenen çalışmaya Üsküdar Belediyesi’ne bağlı Zabıta takımları tarafından karşı çıkılarak müdahale edildi. Bunun üzerine Üsküdar Belediyesi’ne ve İBB’ye bağlı zabıta takımları ortasında gerginlik yaşandı.

Yaşanan gerginlik taraflar ortasında arbedeye dönüşürken İBB grupları Üsküdar Belediyesi Zabıtası tarafından darbedildi. İBB’nin araçlarına da hasar verildi.

İki belediyenin gruplarının yaşadığı gerginlik ve Üsküdar Belediyesi’ne bağlı zabıtaların İBB takımlarına saldırısı kameralara yansıdı.

Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polisler tarafları ayırdı. Lakin iki tarafın takımlarının de buradaki bekleyişleri sürüyor.

 

“İBB’YE OTOPARK OLARAK DEVRETTİK”

Üsküdar Belediye Lider Yardımcısı Zekariya Şanlıer yaşananlarla ilgili, şöyle konuştu;

“Yaşanmasını istemediğimiz durumlar meydana geldi. Biz bu alanı İBB’ye otopark olarak devrettik. Yıllardır da işletilen bir alandı. Onun haricinde tıpkı vakitte resmi periyotlarda merasim alanı olarak da kullanılıyordu. Bize İBB tarafından rastgele bir proje sunulmadan bir bilgi verilmeden İBB burayı otopark olarak boşalttı. Farklı bir proje yapmayı düşündüğünü yalnızca kelamlı olarak öğrendik. Tesisimiz çabucak yan tarafında Nevmekan ve Hanım Sultanlar Müzemizin olduğu bir alan. Kullanım yetkisi zati Üsküdar Belediyesi’nde. Biz burayı İBB’ye otopark kullanımı için verdik. Malum İstanbul’un büyük sıkıntılarından biri otopark sorunu. Beşerler buraya aracını bırakıp, işlerini hallediyor. Bu nedenle maksadı doğrultusunda kullanılmasını istiyoruz. Biz burada şantiye görmek istemiyoruz. Daha doğrusu ne yapılacağını da bilmiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.