iPhone 15 tasarımı ne kadar farklı olacak?

Apple’ın iPhone 14 serisini tanıtmasının hemen ardından gözler iPhone 15’e çevrilmişti. Şirketin yeni akıllı telefon serisi ile ilgili şimdiye kadar tasarım görselleri dahil olmak üzere birçok farklı detay çıkmış durumda. iPhone 15 hakkında ortaya çıkan son video ise iPhone 14 ile farkları ortaya koyuyor.

iPhone 15’ler selefinden ne kadar farklı olacak?

Mac Otakara isimli YouTube sayfası iPhone 15 serisinin 3 boyutlu yazıcı ile oluşturulmuş modelleri ile bir karşılaştırma yaptı. Buna göre iPhone 15 serisi telefonlar iPhone 14 kılıf, ekran ve kamera koruyucuları ile karşılaştırılarak tasarım farkları ortaya koyuldu.

iPhone 15’in yeni 3D modelleri bu yıl yapılacak tasarım değişikliklerine daha yakından göz atmamıza imkan sağlıyor. Tasarım değişiklikleri arasında daha küçük ekran çerçeverleri, kavisli kenarlar ve daha büyük kamera çıkıntısı yer alıyor. Bunun yanı sıra iPhone 14 Pro modellerinde görmüş olduğumuz ön kamera adası artık tüm modellere yayılacak.

Videoda da vurgulandığı gibi iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max’in güncellenen boyutları iPhone 14 kılıflarının kullanılmasına izin vermiyor. Ancak genel tasarım değişikliğine rağmen iPhone 14 Plus için bu durum geçerli olmayabilir. Çünkü videoda iPhone 15 Plus modeli bu konuda bir sıkıntı yaşamıyor gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir