İsmail Ertekin: Bursaspor’un 10 milyon TL kaybı var

Bursaspor Sportif Yöneticisi İsmail Ertekin, “Geçmiş periyotta çok garip mutabakatlar yapılmış. Genç futbolcularımız ekipten ayrılıyor. Bursaspor’un yalnızca bu yüzden 10 milyon TL üzeri kaybı var” dedi.

Spor Toto 2. Lig takımı Bursaspor Sportif Yöneticisi İsmail Ertekin, giden oyunculardan yakındı.

Bazıları ile ilgili dava sürecinin devam ettiğini belirten Ertekin, “Avukatlarımız dava süreçleri ile ilgileniyor. Yapılan mutabakatların da değeri var. Geçmişi daima suçluyoruz lakin ben iki genç futbolcumuzdaki unsurları görünce hayret ettim. O denli garip hususlar var ki inanamıyorum. ‘İki maç üst üste oynayamazsa sözleşme feshedilir’ hususları var. Bu mutabakatları kim yaptıysa kulübü dinamitlemişler. Bursaspor’un en az 10 milyon TL’nin üzerinde kaybı var. Hem maddi hem manevi kayıplarımız var. 10 yıl emek verilen çocuklar 1 TL vermeden gidiyorlar. Bizim için üzücü bir durum. Bizler burada olduğumuz sürece bunları başımıza gelmemesi için uğraş sarf edeceğiz” halinde konuştu.

“O periyot yetişen futbolcular 23 milyon Euro’ya satılmış”

Bursaspor Sportif Yöneticisi İsmail Ertekin, Hakan Cenkçiler’in yerine Faruk Korkmaz’ı altyapıya getirilmesi ile alakalı olarak dikkat çeken açıklamalar yaptı. Ertekin, bahisle ilgili olarak şu tabirleri kullandı:

“Herkesin bir periyodu var Faruk Korkmaz 2007-2013’te çalışmıştı. O periyotta yetişen oyuncuları daha sonra sattığımızda 23 milyon Euro’ya satılmış. Demek ki geçmişte başarılı bir altyapımız varmış. Sonrasında da baktığımızda Euro ile sattığımız oyuncu yok. Hele ki son 2-3 yılda Sonrasında üstte da aşağıda da başarısızlık var. Altyapıda misyon yapan herkese teşekkür ediyorum lakin bazen başarılı olunur, bazen olunmaz. Şu anda taksit ettiğimiz durum bu. Bu proje benim projem ve gerisinde duruyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.