İstek Çalımbay: Kümeden çıkacağımıza inanıyorum

UEFA Avrupa Konferans Ligi G Kümesi birinci maçında kendi alanında Çekya temsilcisi Slavia Prag ile 1-1 berabere kalan Sivasspor’da teknik yönetici İstek Çalımbay, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Çok çekişmeli, hoş bir maç oldu”

Gruptaki en güçlü rakiple oynadıklarını söyleyen Çalımbay, “Buradan kesinlikle puanlar almamız gerekiyordu. Maça makûs başladık ve yanılgı yapıp gol yedik. Ancak hiçbir vakit da oyundan kopmadık. Baskı da yedik, 10 kişi de kaldık lakin sahiden ekip, maçın başından sonuna kadar yanlışlar yapılsa da kusursuz formda çaba etti. Harika ve çok çekişmeli geçen bir maç oldu. Şu anda kümedeki herkesin birer puanı var. Temel maçlar bundan sonra başlayacak. Ben kadroma güveniyorum. Hazır olmayan arkadaşlarımız var. Onlar da o vakte kadar hazır oldukları takdirde kümeden çıkacağımıza inanıyorum. Bugünkü maçı kaybedebilirdik de kazanabilirdik de. Çok çekişmeli, hoş bir maç oldu. Nitekim bir Avrupa maçı oldu. Oyuncularımı gayretinden ötürü kutluyorum” tabirlerini kullandı.

Seyirci açısından bekledikleri taraftar sayısına ulaşamadıklarını söyleyen Çalımbay, “Yine de çok uygundular. Maç sonuna kadar takviye verdiler. Bu dayanağı verme nedenleri de alandaki arkadaşlarımızın çabasını görmeleriydi. Yeni gelen arkadaşlarımızın tesirli olacaklarını gördüler. Bu nedenle de büyük bir takviye verdiler. Ben bugünkü taraftardan ötürü memnunum. Bu türlü olduktan sonra az olur öz olur hiçbir sorun olmaz” şeklinde konuştu.

Trpisovsky: “Teknik olarak çok yanılgı yaptık”

Slavia Prag Teknik Yöneticisi Jindrich Trpisovsky ise “Maça genel olarak çok güzel başladık. Baskı yaptık ve bu baskı bize erken bir skor getirdi. Rakibi kusura zorladık ve birinci golü biz kaydettik. Genel olarak baktığımızda çok uygun oynadığımızı düşünüyorum. Çok top kaybetmemizden ötürü da 1 gol yemiş bulunduk ve maç berabere bitti. İkinci yarıya baktığımız vakit ise çok değişiklik yaptık. Zira oyuna başlayan oyuncularımızdan kimilerinden beklediğimiz performansı göremedik. Bu sebeple değişiklik yaptık. Ondan sonra çok talih yakaladık lakin bu talihleri sonuçlandıramadık. Bugün skor kaydetmekten fazla yanlışa sebebiyet verdik. Bu kusurlarımız da rakibimizin kontraatak gerçekletirmesine sebep oldu. Bugünkü kederim, teknik olarak çok kusur yaptık. Bu maçı kazanabilecekken kazanamamış olmamızdan ötürü üzgünüm” tabirlerini kullandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.