Johnny Depp’in zaferine Amber Heard itiraz edecek

Altı haftadır Virginia Fairfax’te görülen Amber Heard ve Johnny Depp iftira davasında heyet Depp’in lehine karar verirken Heard’ün temyize gitmeyi planladığı konuşuluyor.

11 Nisan’da başlayan Virginia’daki davada ünlü çiftin özel hayatı tüm ayrıntılarıyla irdelendi. Amber Heard ve Johnny Depp iftira davasında sonunda heyet Depp lehine karar verdi. Fakat New York Times’ın haberine nazaran; Heard’ün sözcüsü Alafair Hall, oyuncunun karara itiraz etmeyi planladığını söyledi.

Heyet üyelerinin oy birliğiyle aldığı karar, düzinelerce şahit ve uzmanın; Depp’in 15 aylık evlilikleri boyunca Heard’e makûs davranıp davranmadığını tartıştığı yedi haftalık bir davayı sonlandırdı.

Depp’in avukatları, jüriyi oyuncunun Heard’e saldırmadığına ve Depp’in bir Washington Post makalesindeki aile içi taciz tezlerinin Depp’i karaladığına ve bunun makûs niyetle yapıldığına ikna etti.

Heard, karar sonrası hayal kırıklığını lisana getirdi ve açıklamasında şu kelamlara yer verdi: “Bu kararın öteki bayanlar için ne manaya geldiği konusunda daha da hayal kırıklığına uğradım. Bu bir gerileme. Vakti, sesini yükselten, bunu yaptığı için alenen utandırılan ve küçük düşürülen bir vakte geri götürüyor. Bayana yönelik şiddetin ciddiye alınması gerektiği fikrini ortadan kaldırıyor.”

Lakin uzmanlar Heard’ün temyize gidebileceğini belirtiyor. BBC’ye konuşan ABD’li avukat Lisa Bloom hususla ilgili şunları söylüyor: “Bunun bir son olmadığını vurgulamak istiyorum zira birden fazla iftira davası hakikaten temyizde karara bağlanıyor. Bence bu tutarsız bir karar. Sanırım bu, temyize gidecek. Bir yahut iki yıl içinde bu davada daha kesin bir karşılık ve sonuca sahip olacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.