Kremlin Sözcüsü’nden flaş açıklama: Artık yanımızda değil karşımızda!

Rusya’nın Ukrayna’ya akınlarının akabinde birçok Rus diplomat savaşa karşı olduklarını göstermek için misyonlarından istifa ederken, Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) ofisinde çalışan de istifa ettiğini açıkladı.

İstifanın akabinde Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’dan açıklama geldi. Bondarev’in aldığı halden sonra vazifeden alındığını hatırlatan Peskov, “Bay Bondarev, artık yanımızda değil karşımızda” dedi.

Rus devlet adamlarının Ukrayna’nın doğusundaki Donbas Bölgesi’ni ziyaret edip etmeyeceğine ait de konuşan Peskov, “Donbas’ı herkes farklı planlar dahilinde ziyaret edebilir fakat bu hedefe ve muhtaçlığa nazaran olmalı. Bunlar boş ziyaretler olmamalı” tabirlerini kullandı.

‘BU REZİLLİĞE ORTAK OLAMAM’

Bondarev, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Ukrayna’ya karşı savaşının “Rus halkına karşı en büyük suç” olduğunu belirterek, “Bütün bu 20 yıl boyunca Dışişleri Bakanlığı’nın çalışmalarında palavraların ve profesyonellikten uzak aksiyonların daima arttığını gördüğüm için üzgünüm. Hiç bu kadar utanmamıştım. Bu kanlı, mantıksız ve katiyetle gereksiz rezilliğe artık ortak olamam” açıklamasında bulunarak istifa etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.