Maskeli Beşler İntikam Peşinde sineması konusu nedir? Maskeli Beşler İntikam Peşinde oyuncuları kimler?

Maskeli Beşler İntikam Peşinde, Maskeli Beşler sinema sineması serisinin 2005 imali birinci sineması. Sinemanın takımının büyük bir kısmını, Hababam Sınıfı Üç Buçuk sinemasında oynayan oyuncular oluşturmuştur. Tezcan, Bahattin, Murat, Zeki ve Kamil’in öykülerinin anlatıldığı Maskeli Beşler İntikam Peşinde’nin gördüğü ilgiden sonra, sinemanın üretimci şirketleri Dilek Sinema ve Fida Sinema, sineması bir seri hâlinde devam ettirme kararı almışlardır. Bu kararın akabinde 8 Ocak 2007’de Maskeli Beşler: Irak ve 7 Ocak 2008’de Maskeli Beşler: Kıbrıs sinemaları, seri olarak vizyona girmiştir.

MASKELİ BEŞLER İNTİKAM PEŞİNDE KONUSU NEDİR?

1978 yılında başlayan kıssada Tezcan, Bahattin, Murat, Zeki ve Kamil yetimhanede kalan beş yakın arkadaştır. Hiçbir ailenin evlat edinmediği bu beş kafadar, ileride beş azılı hırsız olur. Başları kederden kurtulmayan bu beşli, çeşitli yollarla hapishaneden kaçma deneylerinde bulunsa da; hapishaneden fakat genel afla çıkar.

Suç işlemeye tövbe ederler ve günlük hayata geri dönerler. Ancak bir gün onlara hapisteyken çok güzel davranan gardiyan Salih’in oğlunun hastalığını öğrendiklerinde bir karara varırlar. Birinci kez düzgünlük için hata işleyeceklerdir. Çetenin maksadı ise; güçlü bir aile tarafından evlat edinilmiş ve holding işvereni olmuş, yetimhane günlerinden eski bir düşmanları olan Tekin’dir.

OYUNCULAR

* Şafak Sezer

* Memet Ali Alabora

* Peker Açıkalın

* Cengiz Küçükayvaz

* Melih Ekener

* Ceyhun Yılmaz

* Dost Elver

* Sümer Tilmaç

* Nejat Birecik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.