MHP’li belediyenin ‘Alpaslan Türkeş Parkı’nı satışı Meclis gündeminde

ANKARA- MHP’li Kastamonu Belediyesi, Kastamonulular ortasında Alpaslan Türkeş Botanik Parkı olarak bilinen 17 dönümlük araziyi ikinci ihalenin sonunda 153 milyon 500 bin liraya sattı. CHP’nin yansısına neden olan arsa satışı Meclis gündemine taşındı.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, “26 yıl evvel Alparslan Türkeş Botanik Parkı ilan edilen bir yeşil alanın, rant uğruna kesim modül yağmalanmasının hikayesi, aslında bildiğiniz bir hikayedir. İstanbul’a yapılan ihanetin Kastamonu’daki tezahürüdür” tabirlerini kullandı. Baltacı’ya karşılık veren MHP Küme Başkanvekili Levent Bülbül, gereken makamların açıklama yapacağını söyledi.

‘ORASI KASTAMONU BELEDİYESİ’

MHP’li Belediye Lideri Galip Vidinlioğlu’nun, CHP’nin gösterdiği reaksiyon sonucunda birinci ihalenin iptal edildiğini belirten Milletvekili Baltacı, “ikinci ihale ile arsa bu sefer tam 153 milyon 500 bin liraya satıldı. Kastamonu Belediyesine 53 milyon daha fazla gelir sağlandı. 42 gün ortayla yapılan iki satış ortasında 53 milyon lira üzere büyük bir fark olması yerin pahasında satılıp satılmadığı konusunda Kastamonu’yu ikna etmedi.” diye konuştu ve şunları söyledi:

“Burası MHP belediyesidir, istediğimiz arsayı, istediğimiz üzere, istediğimiz fiyata, kimseye sormadan satarız.’ İşte geldiğiniz nokta budur. Meğer orası MHP belediyesi değildir. Orası Kastamonu Belediyesidir. Dün diğeri yönetiyordu, bugün siz yönetiyorsunuz, yarın biz yöneteceğiz. Biz sizin üzere satarak değil, yaparak yöneteceğiz. En güzelini ben bilirim mantığıyla değil, akıl akıldan üstündür mantığı ile yöneteceğiz. Kapıları kilitleyerek değil, tüm kilitleri açarak yöneteceğiz.”

MHP’Lİ BÜLBÜL: GEREKEN MAKAMLAR AÇIKLAMA YAPACAKTIR

Hasan Baltacı’nın akabinde kelam alan MHP Küme Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ise mevzudan bilgisi olmadığını belirterek “Milliyetçi Hareket Partisi anlayış prestijiyle ‘yanlış olmaz, yanlış meydana gelmez’ tezinde değildir lakin yanlışın himaye edilmesi noktasında olmaz. Kesinlikle bununla alakalı gereken makamlar açıklamayı yapacaktır” dedi ve şöyle devam etti:

“Bugün burada bununla yetinmekte yarar olduğu kanaatindeyim ancak ‘ihanet’ üzere, ‘şehre ihanet’ üzere kelamları, rastgele ortaya çıkmış bir soruşturma, bir rapor, bir karar olmadan bu biçimdeki ağır ithamları kabul etmiyoruz.” (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.