Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri 10 Nisan’da açıklanacak

Sabancı Üniversitesi tarafından her yıl verilen Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri’nin kazananları 10 Nisan’da çevrim içi düzenlenecek törende açıklanacak.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, sosyal bilimler alanında Türkiye’deki ilk ve tek uluslararası ödül programı Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri’nin 2023 yılı konusu ” Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl Dönümü: Teori ve Uygulamada Cumhuriyetçilik” olarak belirlendi.

Sabancı Üniversitesi Onursal Başkanı Sakıp Sabancı’nın fikir ve değerleriyle anılacağı törende, bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü olmasından hareketle cumhuriyet ve cumhuriyetçilik kavramları üzerine yapılmış özgün çalışmalar ve yılın temasına uluslararası alanda en önemli katkıyı sağlayan bir bilim insanı ödüllendirilecek.

Bu yıl 18’incisi düzenlenen Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri, Türk ve İslam sanatı, Türkiye’nin tarihi, ekonomisi ve sosyolojisi konularında her yıl farklı bir başlık altında yapılan özgün çalışmaları değerlendirmeye alıyor.

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ile İstanbul Politikalar Merkezi liderliğinde yürütülen ödül programına şimdiye kadar dünyanın 35 ülkesinden 500’den fazla başvuru yapıldı.

Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri’nin kazananları 10 Nisan Pazartesi günü çevrim içi düzenlenecek törende açıklanacak. Tören, Sabancı Üniversitesi’nin Youtube kanalından canlı olarak takip edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir