Wall Street’in Köpekbalıkları, Bu Altcoin’leri Açığa Satıyor!

Kripto kredi ve stake platformu Celsius CEO’su Alex Mashinsky, altcoin piyasasındaki olumsuz fiyat hareketinden “kesin olarak” Wall Street’teki fırsatçı açığa satıcıların sorumlu olduğunu söyledi.

Alex Mashinsky, altcoin çöküşünün nedeni ‘Wall Street köpekbalıkları’ diyor

Mashinsky, son Celsius (CEL), Tether (USDT) ve Terra (LUNA) çöküşünü Wall Street shortcularına bağlıyor. Salı günü bir Twitter etkinliğinde, bazı Celsius kullanıcıları, CEL düştükçe platformun varlıklarını tasfiye ettiğini iddia etti. Fiyat düştükçe ticaretin likit olmadığını, kayıplarını kötüleştirdiğini ve Celsius’un para birimini desteklemesi gerektiğini söylediler.

Mashinsky, CEL’in Terra’nın çöküşü nedeniyle daha geniş kripto çöküşünden etkilendiğini ve birinin şirketi hedef aldığına inandığını söylüyor. Twitter etkinliğinden sonra açıklamalar yapan Mashinsky, Wall Street’ten kriptonun sorunlarını daha da kötüleştirerek kâr elde etmek için kasıtlı bir baskı olduğunu da iddia ediyor:

Luna’yı indirdiler. Tether, Maker ve diğer birçok şirketi denediler. Sadece biz (Celsius) değiliz. Celsius üzerinde belirli bir nefretleri olduğunu veya odaklandıklarını sanmıyorum. Hepsi short pozisyon alacak ve yok edecek herhangi bir zayıflık arıyor. Mesele şu ki, Wall Street Köpekbalıkları artık kripto sularında yüzüyor.

CEL yatırımcıları hayal kırıklıklarını Mashinsky’ye ilettiler

Mashinsky’e düzenleyicileri mi yoksa Terra’ya saldırdığı söylenen fonları mı kastettiği sorulduğunda, “düzenleme ile ilgisi yok. Sadece shortcular zayıflık arıyor” diyor. Bu bağlamda, CEL fiyatı, 1 Ocak 4,38 dolardan mevcut fiyatı 0,77 dolara yıl boyunca istikrarlı bir düşüş eğilimindeydi. Bazı CEL yatırımcıları, 19 Mayıs tarihli AMA etkinliğinde CEL’in fiyat performansıyla ilgili hayal kırıklıklarını Mashinsky’ye ilettiler. Bir yatırımcı, Terra fiyaskosunun bir sonucu olarak CEL fiyatı düşerken Celsius ekibini oturmakla suçladı.

AMA’da Mashinsky, topluluk üyelerine Celsius’un “her zaman topluluğun çıkarına çalıştığına”, ancak CEL tokeni üzerindeki “fiyat hareketini kontrol etmediğine” dair güvence verdiği şu açıklamaları yaptı:.

Buradaki suçlunun Celsius ile hiçbir ilgisi yok. İnsanların saçma sapan bilgiler toplaması ve yayınlamasıyla ilgili her şeye sahip. Yani kavga çıkarmak istiyorsanız, gidin o insanlarla kavga edin ve onlara ‘Bu makaleyi neden yayınladınız?’ diye sorun.

Mashinsky son olarak, Celsius platformunda son iki hafta içinde meydana gelen tasfiyelerin insanların yaralanmasına neden olduğunu sözlerine ekliyor. Ancak kişisel olarak herkesten daha fazla kaybettiğini belirtiyor. Terra çöküşüyle ilgili ayrıntılara Kriptokoin.com olarak hazırladığımız bu makaleden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.