Yeni kurulan THY Destek Hizmetleri AŞ’nin genel müdürlüğüne Emre Menevşe atandı

Türk Hava Yolları (THY), temizlik, güvenlik, tesis yönetimi, mali işler, uçuş ve yer hizmetleri, operasyonel ve organizasyonel işler ile süreçlerini de içeren her türlü destek hizmeti ihtiyaçlarının yürütülmesi amacıyla THY Destek Hizmetleri AŞ’nin kurulduğunu duyurdu.

THY’den Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, yeni şirketin kurulduğu belirtilerek, “Yönetim kurulumuzca, ortaklığımız ve iştiraklerimizin ana faaliyet alanı dışında kalan temizlik, güvenlik, tesis yönetimi, mali işler, uçuş ve yer hizmetleri, operasyonel ve organizasyonel işler ve süreçlerini de içeren her türlü destek hizmetleri ihtiyaçlarının yürütülmesi amacıyla yüzde 100 THY iştiraki olan ‘THY Destek Hizmetleri AŞ’ şirketinin kurulmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Yeni kurulan şirketin genel müdürlüğüne Emre Menevşe getirildi.

İstanbul’da 1982’de doğan Menevşe, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da bitirdikten sonra lisans eğitimini Avusturya Viyana Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümünde, yüksek lisansını da 2009 yılında aynı üniversitenin Marka ve İletişim Politikaları alanında tamamladı.

İş hayatına 2010 yılında THY’de uzman olarak başlayan Menevşe, sırasıyla Ağrı Satış Müdürlüğü, Charter Müdürlüğü, Satış Başkan Yardımcılığı (Doğu Avrupa ve Balkanlar), Yurt İçi Satış Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Kişisel gelişim ve liderlik konularında eğitimler alan Emre Menevşe, THY’nin önemli projelerinin hayata geçirilmesinde etkin görevlerde yer aldı. Almanca, İngilizce ve temel seviyede Arapça bilen Menevşe, evli ve 4 çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir